כיצד עורך דין לחוזים יכול לסייע לבעלי עסקים להצליח?

May 16 2023doritr

העסק של כל אדם מהווה את מקור הפרנסה שלו. לא מעט בעלי עסקים או חברות חושפים את החברה או העסק שלהם לסיכונים שונים וזאת מפני שהם לא ערכו חוזים בצורה נכונה ועל כן הם לא מגינים עליהם בצורה הטובה ביותר או שהם פשוט כלל לא ערכו חוזים שיש צורך בהם מול לקוחות, עובדים או ספקים. חשוב מאוד לדעת כי עורך דין חוזים מקצועי ומנוסה בתחום, יכול לסייע לכל עסק להגן על עצמו בצורה הטובה ביותר מפני הפסדים כלכליים משמעותיים שיכולים להיגרם לו בהיעדר חוזים חתומים שמגינים על האינטרסים שלו, מול כל צד שיש צורך לחתום אתו על חוזה. על כן, לא משנה איזה עסק או חברה יש לכם, כדאי לבחור בשירותיו של עורך הדין המדובר.

מדוע חוזים מהווים דבר חשוב בכל עסק?

חוזים מהווים דבר חשוב ביותר בכל עסק והסיבה לכך היא שהם למעשה מסייעים בהצבת ציפיות וגבולות עם כל אדם, עסק או חברה שהעסק בא עימו במגע באופן כלשהו. ישנם כמה סוגי חוזים חשובים שללא ספק נדרשים ביותר בכל סוג של עסק או חברה וכדאי מאוד שמי שיערוך את החוזים הללו ויוודא כי הם תקינים ומגינים על האינטרסים של העסק בצורה הטובה ביותר יהיה עורך דין חוזים מקצועי ומנוסה:

חוזה ראשון הוא חוזה שירותים הרלוונטי לכל עסק המציע את שירותיו. החוזה יפרט את היקף השירותים שהעסק מספק וכן את שמות הצדדים המתקשרים בחוזה, פרטי התקשרות, שירות שמסופק, רשימה של כל מה שכלול בתשלום וכן כל פעולה שתתבצע וכן סיכום של כל דבר שאיננו מכוסה בתשלום והסבר לגבי חיוב עמלות נוספות במקרים כאלה ואחרים. באמצעות פירוט מדוקדק מעין זה ניתן להגדיל את הסיכויים להצלחתה של כל עסק וכן להימנע ממצבים של מחלוקות בין העסק ובין לקוחותיו הנובעים כתוצאה מאי הבנות.

סוג חוזה נוסף הוא חוזה קבלן עצמאי. לא מעט עסקים פונים כיום לקבלנים עצמאיים וזאת בכדי לסייע בתמיכה לעבודה שלהם. בכדי לעבוד מול קבלנים אלה בצורה טובה יש צורך בחוזה מדויק וברור המכסה את היקף הפרויקט העומד על הפרק, את התוצאות הצפויות לרבות מדדים שונים שיש לבחון בהתאם לתוצאות, שעות עבודה ועוד.

סוג חוזה נוסף הוא חוזה עובדים כאשר לכל עובד צריך להיות חוזה עבודה המפרט בצורה ברורה ביותר את כל התנאים השונים לעבודתו לרבות שעות העבודה שלו, השכר שלו, חופשות המחלה שלו ועוד. כמובן שאם יש צורך חשוב להוסיף סעיף סודיות בחוזה כאשר המטרה היא להגן על הקניין הרוחני של העסק. גם חוזה מעין זה חייב להיערך על ידי עורך דין חוזים מקצועי ומנוסה בתחום חוזים עסקיים.

סוג נוסף של חוזים הם חוזים הנחתמים מול ספקים. חשוב לקרוא בחוזה המדובר את כל האותיות הקטנות בכדי להבין את כל מה שצריך על סיום התקשורת, ריביות, דמי סיום מוקדם ועוד.

חוזים מהווים דבר חשוב ביותר עבור כל עסק שמטרתו היא לשמור על העסק ולאפשר לו לפעול בצורה תקינה, בלי להסתבך באופן כלשהו מבחינה כספית, משפטית או כל בחינה אחרת ועל כן, אם יש לכם עסק או חברה, יש לבחור עורך דין חברות מקצועי המומחה גם בתחום כל החוזים הרלוונטיים לפעילות השוטפת של החברה, שיסייע לכם להגן על החברה שלכם או העסק שלכם בצורה המקסימלית.

Share: