מאלף כלבים מקצועי- קווים לדמותו

May 01 2023doritr

אילוף כלבים מהווה דבר חשוב ביותר. המטרה באילוף היא לאפשר לכלב להתנהג בצורה נאותה גם כאשר אתם יוצאים מהבית ומשאירים אותו לבד. לא מעט בעלי כלבים מצליחים לאלף את הכלב שלהם באופן עצמאי וזאת כאשר אין לו בעיות התנהגות חריגות או קשות מדי. יחד עם זאת, ישנם כאלה שכל מה שהם עושים בכדי לאלף את הכלב שלהם איננו מצליח וזאת בשל בעיות התנהגות לא פשוטות של הכלב. במקרה הזה, אין ספק שבחירת מאלף כלבים העוסק בתחום אילוף כלבים באופן מקצועי, זהו הדבר הטוב ביותר שיסייע לכם לאלף את הכלב שלכם ולהגיע לתוצאות האילוף הרצויות. מכיוון שכיום ניתן למצוא לא מעט מאלפי כלבים, חשוב לבחור מאלף כלבים מקצועי. אם אתם תוהים כיצד ניתן לדעת כי מדובר על מאלף כלבים מקצועי שכדאי לבחור בו, במאמר הבא תקבלו מידע על הנושא.

כיצד תבחרו מאלף כלבים מקצועי?

ראשית כל, חשוב שתבררו אודות מאלפי כלבים המצויים בסביבה שלכם. המטרה היא לאתר את המאלף המקצועי ביותר ועל כן, חשוב לקבל המלצות מחברים, בני משפחה או מכרים שבחרו במאלף כזה או אחר ויכולים להעיד על המקצועיות שלו בתחום ועל תוצאות האילוף שלו וכן, לקרוא אודות מאלפים שונים באינטרנט כאשר המידע שצריך לאסוף הוא: האם הם למדו את התחום, כמה שנים הם עוסקים בתחום, האם יש להם לא מעט לקוחות מרוצים, האם הם אוהבים כלבים ועוסקים בתחום מתוך חיבור ואהבה אליו ולכלבים בכלל ועוד. כל הפרטים הראשוניים שתבררו יובילו אתכם בוודאי לכמה שמות פוטנציאלים של מאלפי כלבים, שמהם תדרשו לבחור את האחד המתאים ביותר לאילוף הכלב שלכם.

שיחת תיאום ציפיות ופגישת היכרות

אם יש לכם כבר מאלף כלבים כלשהו על הפרק, זה הזמן לבדוק האם הוא אכן יהיה תואם לציפיות שלכם ולצרכים שלכם. בדקו מהי שיטת העבודה של המאמן והאם היא מתאימה לכלב שלכם, בדקו האם המאלף עובד בביתכם או שמא הוא מאלף בתנאי פנסיון, בדקו מהי הזמינות של המאלף ועוד. חשוב שתדעו כי מאלף מקצועי יבצע בירור מעמיק ויסודי טרם הוא מתחיל בהליך האילוף. בירור זה יכלול שאלות על ההיסטוריה של הכלב ועוד. בפגישת ההיכרות לאחר שיחת תיאום ציפיות, הדבר החשוב ביותר שיש לשים לב אליו הוא הדינמיקה שבין המאלף לבין הכלב. חשוב שתבדקו האם המאלף יודע כיצד ליצור קשר של אמון עם הכלב שלכם, האם הכלב שלכם מרגיש בטוח בסביבתו, האם הוא מרגיש אתו בנוח והאם אתם מרגישים שיש בין המאלף לבין הכלב תקשורת טובה. מאלף מקצועי ידע כיצד לפתוח נתיב של תקשורת חיובי עם כל כלב.

תוצאות אילוף ותרגילים להמשך אילוף

חשוב שתדעו כי מאלף כלבים מקצועי לא יבטיח לכם תוצאות מיידיות אלא יבהיר לכם כי מדובר על תהליך שמשתנה בהתאם לכל כלב. יחד עם זאת, הוא יוכל לציין פחות או יותר תוך כמה פגישות כבר אפשר להתחיל להרגיש בשינוי. מעבר לכך, מאלף מקצועי ייתן לכם רשימה של תרגילים שעליכם לעשות עם הכלב בבית וזאת בכדי לסייע בהליך האילוף ולשמר את התוצאות שלו. מאלף מקצועי מבין כי אם בעל הכלב לא יהיה שותף פעיל בהליך האילוף, התוצאות שלו לא יישמרו לאורך זמן.

 

Share: