אילו מקרים של רשלנות רפואית בלידה יכולים להתרחש?

May 01 2023doritr

 

הריון הוא דבר מבורך ואין דבר משמח ומרגש יותר מהצטרפותם של תינוק או תינוקת חדשים למשפחה. חשוב לדעת כי בתקופת ההיריון כל אישה צריכה להיות תחת פיקוח הדוק וכן תחת מעקב שכולל לא מעט בדיקות וזאת בכדי להבטיח הן את הבריאות שלה במהלך ההיריון והלידה והן את בריאות העובר. לצערנו, ישנם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית בלידה, אשר לא מובילים כל לידה להסתיים בחיוך ובהתרגשות, אלא בכאב, עצב, חששות ודאגות. במקרים מעין אלה, כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית בכדי לבדוק האם יש עילה לתביעה וכן, בכדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

איזה מקרי רשלנות רפואית בלידה ניתן למצוא?

ישנם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית בלידה שעלולים להתרחש כגון:

אם העובר חווה מצוקה עוברית ובד בבד הלידה של האישה איננה מתקדמת, הצוות הרפואי חייב לקבל החלטה מהירה לגבי ניתוח קיסרי חירום. יש סיכוי סביר שאם אישה במצב מעין זה לא תועבר תוך דקות בודדות לביצוע קיסרי חירום, העובר או היא עצמה ייפגעו. אם פגיעה נוצרה כתוצאה מאי קבלת החלטה נכונה בזמן לגבי ביצוע קיסרי חירום או בגין התעלמות מסימנים המעידים על מצוקה עוברית או אי זיהוי של הסימנים הללו, הרי שהדבר בהחלט יכול להוות עילה טובה מאוד לתביעת רשלנות רפואית בלידה.

מקרה נוסף הוא שימוש בציוד רפואי שלא מתאים למצב, טעות בפירוש של המוניטור אשר מעיד על מצוקה עוברים וכן מינונים שגויים של מזרזי לידה או משככי כאבים. כך לדוגמא: אם נוצר נזק לעובר כתוצאה משימוש לא נכון של הרופא במלקחיים או בוואקום בכדי לחלץ את התינוק והדבר פגע בראש שלו או יצר אצלו פגיעה מוחית, אם נתנו לאישה מינון מוגבר של משככי כאבים שפגעו בה או מינון מוגבר של מזרזי לידה שפגעו במהלך הלידה, בעובר או בה, הרי שהכל מקרים שבהם ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית במידה והעובר או האישה נפגעו.

עוד מקרה הוא פגיעה לאחר הלידה, בחלק מהמקרים גם לאחר שהלידה הסתיימה בשלום והייתה תקינה, התינוק שנולד לא קיבל את המענה המתאים בשל אי תשומת לב לסימנים שונים או בדיקות שלא התבצעו לרבות: הצבע שלו, הדופק שלו, רפלקסים, שרירים ועוד. כל אלה עלולים לגרום לפגיעה מוחית או פגיעה אחרת שהיה ניתן למנוע ועל כן גם במקרה המדובר ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית בהריון.

כיצד מגישים תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה?

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה איננה דבר פשוט ובכדי שהיא תשיג את מטרותיה, יש להוכיח כי הנזק אשר נגרם ליילוד או לאם, הוא אכן כתוצאה מרשלנות של הצוות הרפואי בלידה ועל כן, לצורך הגשת תביעה מעין זאת, יש לבחור בשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית המומחה בתחום זה, בעל ניסיון, ידע מקצועי רחב היקף ומוניטין.

Share: