מהו גישור וכיצד הוא מתבצע?

May 02 2023doritr

אחת מהאופציות הטובות ביותר העומדות על הפרק עבור זוג שהחליט להתגרש הוא הליך גישור גירושין. מדובר על הליך שמאפשר לכל זוג שכזה להיפגש עם מגשר מקצועי שמהווה צד שלישי ניטרלי, כאשר יש לו הכשרה מיוחדת והמטרה היא לדון עימו בכל הסוגיות החשובות הנוגעות לגירושין כאשר המטרה היא להגיע להסכמות בין בני הזוג, דבר שיקל ללא ספק על הליך הגירושין. גישור לרוב יהיה הרבה פחות מלחיץ מלנהל משפט גירושין והוא לרוב יסתיים הרבה יותר מהר.

גישור גירושין- במה מדובר?

גישור מהווה את אחת מהשיטות הפופולאריות ביותר לצורך ניהול משא ומתן בין בני זוג כאשר המטרה היא שהם יגיעו להסדר גירושין ששניהם מסכימים עליו ויחתמו על הסכם גירושין. בהליך זה בוחרים הזוג מגשר מקצועי ומוסמך בתחום המדובר כאשר המטרה היא שהוא יוביל אותם להגיע להסכמות משותפות הנוגעות לכל אחת מהסוגיות הכרוכות בהליך הגירושין לרבות סוגיית המשמורת על הילדים, סוגיית המזונות ועוד. מגשר מקצועי יוביל את בני הזוג להבין כיצד להתגמש אחד מול השני וכיצד לקבל בסופו של דבר החלטות אשר יהיו מקובלות על שני הצדדים ויהיו טובות לשניהם. הוא יעשה זאת באמצעות שיחות עם כל אחד מבני הזוג ולעיתים גם עם שניהם ביחד. במהלך ההליך הוא יציע אופציות שונות, יעניק כלים שיאפשרו לזוג להתגמש ועוד. הליך גישור גירושין למעשה מאפשר לזוג להתנהל בצורה רגועה וטובה, בלי להגיע למצב שבו הם צריכים להתייצב מול בית המשפט בכדי לקבל את ההכרעה שלו בכל סוגיה לאחר מאבק משפטי.

מהם היתרונות של הליך גישור גירושין?

אין ספק שכדאי מאוד שכל זוג שבוחר להתגרש, צריך לשקול את עניין הגישור המדובר. חשוב לדעת כי כיום הליך גישור הוא חובה וזאת מתוקף חוק יישוב סכסוכים, אך מעבר לכך, גם אם הדבר לא היה נחשב לחובה, הרי שמדובר על תהליך שכדאי לבחור בו שכן יש לו לא מעט יתרונות: ראשית כל, מדובר על תהליך הרבה פחות יקר מהליך גירושין בבית המשפט או בבית הדין הרבני. שנית, לרוב הגישור מסתיים בהסדר של כל הסוגיות הנוגעות לגירושין, מתוך הסמכה והבנה בין בני הזוג, מעבר לכך, הגישור הוא חסוי וכן הוא מאפשר לבני הזוג להגיע להחלטות משותפות והוגנות המבוססות על המצב שלהם על תפיסת העולם שלהם. כלומר, בני הזוג מגיעים להחלטות בלי להרגיש שהם מוותרים יותר מדי ובעיקר בלי להגיע למצב שבו הם מוצאים את עצמם מנהלים מאבק משפטי מכוער שיכול להסב להם עוגמת נפש רבה.

מכיוון שהליך גישור גירושין ללא ספק הליך יעיל ואיכותי, הרי שכדאי לבחור במגשר הטוב ביותר בתחום בכדי שהוא יתנהל בצורה מוצלחת וישיג את מטרותיו. על כן, כדאי מאוד לבדוק איזה מגשר ידוע כמקצועי ביותר בתחומו, בעל ניסיון רחב היקף, המלצות ומוניטין וכן, האם יש לכם אינטרקציה עם המגשר והאם אתם יכולים להרגיש שאתם סומכים עליו.

 

 

Share: