מה עושים אם האמבטיה מוכתמת?

July 26 2023Oded B

אם האמבטיה שלכם מוכתמת, ישנם מספר פתרונות שתוכלו לנסות לפני שתשקלו צעד משמעותי כמו החלפה של אמבטיה או שיפוץ שלה. בעוד שישנם פתרונות קמעונאיים מצוינים עבור ניקוי אמבטיות, קחו בחשבון שיש גם כמה וכמה פתרונות ביתיים שיכולים לעשות לכם סדר וניקיון בחדר המקלחת. לפני הכול, בואו נעבור על הפתרונות האקולוגיים (ירוקים) עבור ניקוי של אמבטיות:

  • חומרי ניקוי ירוקים: ניתן לרכוש בימינו ברוב החנויות את חומרי הניקוי האלו, שבדרך כלל אמורים לכלול מרכיבים שאינם כימיים.
  • פתרונות ניקוי ביתיים: ניתן להשתמש במגוון חומרים שיש בכל בית, כמו סודה לשתייה, חומץ, שמן אתרי ועוד.

פתרונות ביתיים לניקוי אמבטיות

אם אתם לא מעוניינים להשתמש בתכשירי ניקוי קמעונאיים למיניהם, ייתכן שיש לכם סיבה לכך. למשל, יכול להיות שהלבשתם בעבר ציפוי אמבטיה עדין ואתם לא רוצים לפגוע בציפוי בעקבות שימוש בכימיקלים. אם ככה, קחו בחשבון את 2 השיטות הבאות לפניכם:

1) סודה לשתייה משולבת עם חומץ

אם אתם מחפשים פתרון ביתי לניקוי אמבטיה, אז אחת הדרכים הכי קלות ונפוצות לנקות אמבטיה היא להשתמש בתערובת של סודה לשתייה, מים מהברז וחומץ. תערבבו כמה כפות סודה לשתייה עם מעט חומץ לבן ומים, עד שהתערובת יוצרת מרקם של משחה. לאחר מכן, מרחו את המשחה הזאת על האמבטיה והניחו לה לשבת כ-15 דקות. אח”כ, תקרצפו היטב עם ספוג או מברשת שלא תשרוט את האמבטיה. שימו לב, ייתכן שתצטרכו לחזור על התהליך הזה מספר פעמים.

2) סבון כלים משולב עם מסיר כתמים לתנורים

אתם יכולים לנסות להשתמש בסבון כלים נוזלי מעורבב עם מסיר כתמים של תנורים, במיוחד אם מדובר על כתמים קשים יותר סביב האמבטיה שלכם. אבל, שימו לב שחלק ממסירי השומנים עבור תנורים כוללים בתוכם גם מרכיבים של כימיקלים. אם אתם מעדיפים למנוע חשיפה של כימיקלים לאמבטיה שלכם, לא בטוח שזו הדרך הנכונה עבורכם.

העלמת כתמים מהאמבטיה בעזרת ציפוי

אין חידוש אמבטיה יותר טוב מאשר עבודת הציפוי, מה שמקנה לאמבטיה שלכם מראה חדש לגמרי – כאילו היא הרגע יצאה מהמפעל. הציפוי של האמבטיה עובד בצורה כזאת שאיש המקצוע מגיע אליכם, מודד את האמבטיה ומלביש עליה ציפוי באיזו דוגמה שרק מתחשק לכם. בפועל, זה בעצם נותן לכם מראה של אמבטיה חדשה לחלוטין. אגב, במהלך התהליך גם מבצעים תיקוני סדקים אם יש צורך בכך.

לסיכומו של דבר, בין אם אתם מצפים את האמבטיה, מחליפים אותה או בכלל מעוניינים לשפץ את כל חדר המקלחת, קחו בחשבון שניתן בימינו להוזיל עלויות בקלות. אל תמהרו לקפוץ מעל הפופיק ולהוציא אלפי שקלים, כי בד”כ תוכלו למצוא פתרונות אטרקטיביים במחיר ויעילים ברמה הפרקטית. לבסוף, גם אם האמבטיה מאוד מוכתמת, אל תמהרו לשקול להחליפה. אפשר לפתור את זה בעשרות – מאות שקלים בממוצע בעזרת ציפויים של אמבטיות, חומרי ניקוי שונים ועוד.

Share: