עיצוב מצבה- כל מה שחשוב לדעת

June 25 2023doritr

אין דבר עצוב יותר מאדם שהלך לעולמו והותיר אחריו את בני משפחתו עצובים וריקים. כאשר אדם הולך לעולמו, לקרוביו ומשפחתו יש לא מעט דברים חשובים שעליהם לעשות בכדי לדאוג לקבורה ראויה עבורו. יחד עם האבל הכבד, בתום ימי השבעה יש להתחיל לברר אודות מצבות שונות וזאת בכדי שבתום 30 ימי האבל, יעלו למצבה של קרוביו, מכריו ובני משפחתו, כמיטב המסורת.

עיצוב מצבה חייב להתבצע בצורה הטובה ביותר וזאת בכדי לכבד את הנפטר. אם אתם תוהים כיצד מעצבים מצבה בצורה נכונה, הרי שבשלב הראשון עליכם לפנות לקבלן מצבות מקצועי ומנוסה בתחום, שיסייע לכם לבחור את המצבה המתאימה, בהתאם לכל הפרמטרים העומדים על הפרק.

כיצד מעצבים מצבה?

מי שמעצב את המצבה הוא קבלן מצבות מקצועי ומומחה בתחום, אשר בקיא באופן שבו ניתן לעצב מצבות בהתאם להלכה, בהתאם לדרישות בית העלמין שבו נקבר האדם ובהתאם לרצון המשפחה. תהליך העיצוב יתחיל כמובן עם בחירת חומר הגלם שממנו תהיה עשויה המצבה.

חשוב מאוד לבחור חומר גלם איכותי ועמיד, על מנת שהמצבה תהיה יציבה ולא תיפגם באופן כלשהו גם בתנאי מזג האוויר השונים. כמו כן, חשוב לבחור בחומר גלם שתהיה אפשרות ליצור ממנו מצבה מכובדת. קבלן מצבות יסייע לכם להכיר את חומרי הגלם השונים הפופולאריים ביותר עבור מצבות ובהתאם לכך, לבחור את חומר הגלם הנכון.

לאחר בחירת חומר גלם, יש להתמקד בעיצוב המצבה ובכיתוב עליה. לרוב כותבים על המצבה את שמו של האדם, את תאריך לידתו ומותו. ניתן להוסיף פסוקים מהמקורות, תיאור של האדם, מילים טובות על מי שהיה ומה שהותיר אחריו.

כמובן שחשוב לבחור את מידות המצבה המתאימות בהתאם לקבר. כמובן שאם מדובר על מצבה שעתידה לכסות קבר כפול של בני זוג, יש לבחור במצבה כפולה.

מחיר מצבה

חשוב לדעת כי המחיר של המצבה יהיה בהתאם לכמה פרמטרים לרבות: סוג האבן אשר נבחרת עבור המצבה, כאשר יש אבנים יקרות יותר ומולן יש אבנים זולות יותר, כמה כותבים על המצבה, עד כמה העיצוב של המצבה יהיה מיוחד, מהו גודל המצבה ועוד. ניתן לקבל הצעת מחיר מקבלן מצבות, אך חשוב ביותר שלא לבחור בכל קבלן, אלא רק בקבלן שיש לו ניסיון רחב היקף בתחום וזאת בכדי שהמצבה תהיה תואמת לכל הדרישות שלכם באופן מוחלט.

כיצד תבחרו קבלן מצבות בראשון לציון?

אם אתם מבררים אודות מצבות בראשון לציון ומחפשים קבלן שיעצב עבור הצרכים שלכם מצבה, הרי שחשוב ביותר שתבחרו אותו בצורה הטובה ביותר וזאת בכדי שהמצבה שהוא יעצב, תהיה עמידה ואיכותית, תחזיק מעמד לאורך זמן מבלי להיפגם או להינזק וכמובן, תהיה מכובדת. על כן, בדקו איזה קבלן מצבות באזור הוא בעל מוניטין בתחום, המלצות ועוד. בדקו דוגמאות למצבות שונות שהוא עיצב בכדי לקבל רעיונות וכמובן, בדקו ותק, ניסיון בתחום ומחירים.

Share: